Messil osaleb Kaitseliidu Tartu maleva Motoriseeritud Üksikrühm

Tagasi Lisatud:

Kaitseliidu Tartu maleva Motoriseeritud üksikrühm

1937. aasta 12. märtsil asutati Kaitseliidu Motoriseeritud üksikkompanii, kuhu kuulusid mootorratturid, veoki- ja soomukijuhid. Üksus oli oma aja kohta väga võimas ning olulise tähtsusega ning täitis salastatud ülesandeid.

12. märtsil 2010. aastal taasasutati Tartu maleva Motoriseeritud üksikrühm (MÜR).

MÜR jätkab 1937. aastal asutatud üksikkompanii tegevust ning järgib eelkäijate traditsioone Tartu maleva koosseisus. Ülesannete täitmisel on rühma võitlejate lahutamatuks kaaslaseks mootorratas.

Meie rahuaegsete tegevuste kroon on Võidu Sõit – Võidutule eskortimine Võidupühal Tartu maleva maakaitsepäevale. See on traditsioon, millest iga-aastaselt võtab osa lisaks MÜR liikmetele sadakond ja enam mootorratturit.

Eriülesanne on rühmal täita sõjaolukorras. Siis saab MÜR-ist korrakaitseüksus, mis on saanud väljaõppe politsei- ja piirivalveameti poolt. Meie ülesanneteks on objektide julgestamine, kontrollpunktide rajamine, maanteedel ja tänavatel sõidukite kontroll, rahutuste ohjamine. Meid võidakse kasutada ka kiirkulleritena, kui ühte võimaliku sidepidamise moodust üksuste vahel.

Patriootlikult meelestatud motomees ja -naine!

Kui tunnet, et tahad aktiivselt oma kodumaa kaitsmisesse panustada, siis tee seda kohe!

Kui Sinu südamelööke kiirendab mootorimüra ja pead tähtsaks vabadust, siis liitu meiega! Tule astu Motoriseeritud üksikrühma! 

Kontakt: Tiit Vaher, MÜR pealik

+372 520 5567, tiit.vaher@kaitseliit.ee

Müristame koos ja hoiame Eestimaa vabana!

Meie deviis on “Jõud ja kiirus!”

MÜR